Τρίτη, 24 10 2017

τηλ.: 210.3664781 & 210.3664736

fax: 210.3664723

ME THN ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΝΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΘΕΙ ΕΚ ΝΕΟΥ ΣΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ

Σας αποστέλλουμε προκήρυξη διαγωνισμού για τη χορήγηση μιας (1) υποτροφίας στον κλάδο των Μαθηματικών, σε πτυχιούχους/διπλωματούχους Σχολών/Τμημάτων Μαθηματικών, Φυσικής, Πληροφορικής/Επιστήμης Υπολογιστών, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών ελληνικών Πανεπιστημίων-Πολυτεχνείων ή ισοτίμων Πανεπιστημίων-Πολυτεχνείων κρατών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης, για εκπόνηση διδακτορικής διατριβής στην Ελλάδα ή το εξωτερικό, από τα έσοδα της Δωρεάς-Κληροδοτήματος Π. Γραμματικάκη.

Παρακαλούμε για την ενημέρωση, με όποιον τρόπο κρίνετε πρόσφορο, όσων ενδεχομένως ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος στον προκηρυχθέντα διαγωνισμό.

Επισημαίνουμε ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων, συνοδευόμενων από τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, λήγει την 17η Μαϊου 2017.