Σάββατο, 23 09 2017

Πανευρωπαϊκός Διαγωνισμός στο ΕΤΗ Ζυρίχης - EESTEC

Περιγραφή: Πανευρωπαϊκός Διαγωνισμός στο ΕΤΗ Ζυρίχης - EESTEC

Σε συνέχεια του ετήσιου διαγωνισμού τεχνολογίας EESTech Challenge, η EESTEC LC Patras διοργανώνει φέτος το EESTech Challenge Patras με θέμα το Machine Learning.

Ο πρώτος γύρος θα πραγματοποιηθεί στο Συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών από τις 10.00 μέχρι τις 20.00 στην αίθουσα II-9

Ο τελικός θα πραγματοποιηθεί στο ETH στην Ζυρίχη από μέχρι 12 Μαΐου.

Τi είναι το  EESTech Challenge;

Πιο συγκεκριμένα ο διαγωνισμός αφορά το Supervised learning με θέμα το classification (ταξινόμηση).

Ο διαγωνισμός εντάσσεται στα πλαίσια του πανευρωπαϊκού διαγωνισμού EESTech Challenge στον οποίο θα συμμετέχουν φοιτητές απο 16 Πανεπιστήμια σε 11 Ευρωπαϊκές χώρες.

Ο διαγωνισμός θα γίνει σε 2 στάδια, πρώτα τοπικά στην Πάτρα στις 31 Μαρτίου και μετέπειτα στο ETH στην Ζυρίχη από 8 μέχρι 12 Μαΐου.

Μετά το πέρας του τοπικού γύρου οι νικητές θα κληθούν να μεταβούν στον τελικό γύρο στο ETH στη Ζυρίχη όπου θα διαγωνιστούν με τους αντίστοιχους νικητές από όλη την Ευρώπη.

Τα έξοδα για τις 5 μέρες στην Ζυρίχη θα χορηγήσει η EESTEC.

Πώς μπορώ να λάβω μέρος;

Δυνατότητα συμμετοχής έχουν οι φοιτητές του Πανεπιστημίου Πατρών από 18 μέχρι 26 ετών.

Οι φοιτητές μπορούν να συμμετέχουν σε ομάδες μέχρι τριών ατόμων.

Γιατί να συμμετέχω;

Θα έχεις την ευκαιρία να συνεργαστείς με πολλούς συμφοιτητές και  καθηγητές σχετικά με το Machine Learning, ένα ελκυστικό θέμα για την αγορά εργασίας.

Επιπλέον ο τελικός θα γίνει στο ETH, ένα από τα καλύτερα πανεπιστήμια στην Ευρώπη.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στην σελίδα μας στο Facebook https://www.facebook.com/eestechallengepatras/ καθώς και με mail στο  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  .

Περιμένουμε τις αιτήσεις σας εδώ: https://eestechchallenge.eestec.net/#/register