Τρίτη, 24 10 2017

Τεχνικό Σχέδιο

Περιγραφή: Τεχνικό Σχέδιο

1) Βάσει των μεταβατικών διατάξεων του νέου προγράμματος σπουδών το Τεχνικό Σχέδιο θα είναι το μοναδικό μάθημα του παλαιότερου προγράμματος σπουδών του πρώτου έτους που θα διδαχθεί, μόνο φέτος (κάθε Τρίτη 9-11 στην ΗΛ6), για όλους τους φοιτητές εκτός από τους φοιτητές του πρώτου έτους. Το Τεχνικό Σχέδιο δεν θα διδαχθεί την επόμενη ακαδημαϊκή χρονιά. Θα διδαχθεί πάλι το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020, στο 3ο έτος δηλαδή του νέου προγράμματος σπουδών.

2) Για τη συμμετοχή σας στα εργαστήρια απαιτείται εγγραφή σε ομάδα στο eClass του μαθήματος έως την Δευτέρα 9/10. Δικαίωμα εγγραφής δεν έχουν όσοι έχουν ήδη περάσει επιτυχώς το εργαστήριο προηγούμενη χρονιά. Όσοι δεν δηλώσουν το μάθημα με την λήξη των εγγραφών θα διαγραφούν από το εργαστήριο. Τα εργαστήρια ξεκινούν την Παρασκευή 13/10 και έχουν προγραμματιστεί να γίνονται κάθε δύο εβδομάδες Παρασκευή 12:00-14:00 στην ΚΥΠΕΣ ΙΙ (εκτός απρόσμενων καταστάσεων, οπότε και θα υπάρξει ανακοίνωση).

Π. Βοβός