Τρίτη, 23 04 2019

Θερινό Σχολείο στη Σμύρνη (Τουρκία) και Μυτιλήνη

Διοργανώνουμε φέτος το καλοκαίρι Θερινό Σχολείο στις Οπτικοακουστικές Τέχνες στη Σμύρνη (Τουρκία) και στη Λέσβο σε συνεργασία με Πανεπιστήμιο της Σμύρνης, που θεωρούμε ότι μπορεί να ενδιαφέρει τα μέλη της κοινότητάς σας.

Περιλαμβάνει δύο αυτόνομα σεμινάρια:

1) Crossing the borders with a camera- Θερινό Σχολείο δημιουργίας ντοκιμαντέρ στη Σμύρνη και τη Μυτιλήνη

2) Δημιουργική Φωτογραφία και Φωτορεπορτάζ https://audiovisual2014.pns.aegean.gr/el/audiovisual2014-home

Θα σας παρακαλούσαμε θερμά να ενημερώσετε τα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητάς σας. Σας στέλνουμε το σχετικό δελτίο τύπου.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας σε σταθερή βάση αν τυχόν θα θέλατε στο μέλλον, εσείς να ενημερώσετε τη φοιτητική κοινότητα του Τμήματος μας (περίπου 1000

φοιτητές) ή την κοινότητα του Πανεπιστημίου Αιγαίου, για θέματα, εκδηλώσεις κλπ που διοργανώνετε και κρίνετε ότι τους αφορούν. Με αυτό τον τροπο μπορούμε να δημιουργήσουμε ένα σταθερό δίκτυο πληροφόρησης προς όφελος της Ελληνικής Πανεπιστημιακής Κοινότητας συνολικά.

Γιάννης Σκοπετέας

Λέκτορας Σεναριoγραφίας και Σκηνοθεσίας στις Ψηφιακές Οπτικοακουστικές Τέχνες Τμήμα Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας Πανεπιστημίου Αιγαίου, Μυτιλήνη Μέλος της Επιτροπής Προβολής και Επικοινωνίας