Δευτέρα, 21 10 2019

Παρασκευή 24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2017, ώρα 15.00-21.00

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟΥ & ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ

1. (To Πρόγραμμα επισυνάπτεται)

1. HΗμερίδα Βράβευσης από το Ελληνικό Παράρτημα Ισχύος και Ενέργειας του ΙΕΕΕ, Διπλωματικών Εργασιών σε θέματα Ηλεκτρικής Ισχύος & Ενέργειας,

17th POWERED 2017 (17th Workshop on Power Engineering Dissertations)

θα πραγματοποιηθεί στο Πανεπιστήμιο Πατρών υπό την αιγίδα του

Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών

Η διπλωματική εργασία είναι η πρώτη οργανωμένη προσπάθεια των νέων υποψηφίων μηχανικών στην αντιμετώπιση σύνθετων εφαρμοσμένων προβλημάτων που πολλές φορές γίνεται με πρωτοτυπία και παρουσιάζει ερευνητικό ενδιαφέρον ενώ αποτελεί μια σημαντική εκπαιδευτική/επιστημονική δραστηριότητα των Πολυτεχνικών Σχολών στα Πανεπιστήμια.

Σκοποί της ημερίδας, εκτός της παρουσίασης και βράβευσης διπλωματικών εργασιών, είναι:

• Η παρουσίαση και αλληλοενημέρωση για την επιστημονική/ερευνητική δραστηριότητα που διεξάγεται στα Τμήματα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών των Πανεπιστημίων της χώρας σε θέματα Ηλεκτρικής Ισχύος.
  • Η γνωριμία των νέων Ελλήνων μηχανικών μεταξύ τους και με την ΙΕΕΕ το μεγαλύτερο Διεθνή Οργανισμό των Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών.

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝIKH ΕΠΙΤΡΟΠH

Ευαγ. Διαλυνάς, ΕΜΠ, Πρόεδρος Ελλ. Παραρτήματος Ισχύος και Ενέργειας IEEE

Αντ. Αλεξανδρίδης, Πανεπιστήμιο Πατρών

Αναστ. Μπακιρτζής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Αναστ. Σαφιγιάννη, Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης

Ελευθ. Τσουκαλάς, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας

Γεωργ. Σταυρακάκης, Πολυτεχνείο Κρήτης

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ

Αντώνης Αλεξανδρίδης, Δ/ντής Τομέα Συστημάτων Ηλεκτρικής Ενέργειας, Παν/μιο Πατρών, Αντιπρόεδρος Ελληνικού Παραρτήματος Ισχύος και Ενέργειας IEEE

Τηλ. 2610 996404, e-mail:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Πληροφορίες: Μένη Τσεμπερλίδου, τηλ. 2610 996410, e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.