Δευτέρα, 21 10 2019

Διάλεξη "SP for Big Data", Prof. G. Giannakis

Περιγραφή: Διάλεξη "SP for Big Data", Prof. G. Giannakis,  12 Ιουνίου, 12:00μμ, Αίθουσα B.4 του Κτιρίου Β

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΔΙΑΛΕΞΗ

Την Πέμπτη 12 Ιουνίου 2014, στις 12:00μμ, στην Αίθουσα B.4 του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (κτίριο Β), θα πραγματοποιηθεί διάλεξη από τον καθηγητή κ. Γεώργιο Γιαννάκη.  Ο κ. Γ. Γιαννάκης είναι Endowed Chair Professor του Τμήματος ECE του Πανεπιστημίου της Μιννεσότα, Διευθυντής του Digital Technology Center και IEEE Fellow.

Το θέμα της διάλεξης είναι:

"Signal Processing for Big Data"

Η διάλεξη συνδιοργανώνεται από το Εργαστήριο Σημάτων και Τηλεπικοινωνιών του ΤΜΗΥΠ, το ΙΕΕΕ Signal Processing Society Greece Chapter και το Ενδοπανεπιστημιακό Δίκτυο Έρευνας και Εφαρμογών σε Ασύρματα Δίκτυα Επικοινωνιών & Αισθητήρων.

Περίληψη της ομιλίας και σύντομο βιογραφικό του ομιλητή μπορείτε να βρείτε στο επισυναπτόμενο ή στη διεύθυνση:

*******************************************************
Πληροφορίες για τη διάλεξη:

Κώστας Μπερμπερίδης,  email:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
*******************************************************