Κυριακή, 24 09 2017

Ανανεώσεις εγγραφών υποψηφίων διδακτόρων χειμερινό εξάμηνο 2017-2018

Περιγραφή: ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΔΑΚΤΟΡΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2017-2018

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Α: Υποψήφιοι Διδάκτορες που είναι εκτός του υποσυστήματος της Ηλεκτρονικής Γραμματείας

Οι ανανεώσεις εγγραφών - δηλώσεις μαθημάτων για τους υποψήφιους διδάκτορες, που είναι εκτός του υποσυστήματος της Ηλεκτρονικής Γραμματείας, για το χειμερινό εξάμηνο 2017-2018 θα πραγματοποιηθούν μέχρι 30-9-2017, και θα γίνουν μέσω αποστολής e-mail στη διεύθυνση  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , όπου θα πρέπει να αναφέρονται:

-       το ονοματεπώνυμο,

-       ο Α.Μ.,

-       τα χρωστούμενα μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου (αν υπάρχουν).

Παρακαλούμε η αποστολή των e-mail να γίνεται από λογαριασμό του Τμήματος ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ) ή του Πανεπιστημίου ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ).

Οι υποψήφιοι διδάκτορες που θέλουν να κάνουν αλλαγές μαθημάτων θα καταθέτουν έντυπα τη δήλωση τους στη Γραμματεία του Τμήματος, τις ημέρες και ώρες της θυρίδας (11:30 – 13:30) ή στο κουτί που βρίσκεται έξω από τους χώρους της Γραμματείας.

Β: Υποψήφιοι Διδάκτορες που είναι στο υποσύστημα της Ηλεκτρονικής Γραμματείας

Οι ανανεώσεις εγγραφών για τους υποψήφιους διδάκτορες, που είναι στο υποσύστημα της Ηλεκτρονικής Γραμματείαςγια το χειμερινό εξάμηνο 2017-2018 μπορούν να πραγματοποιηθούν μέχρι 30-9-2017 και θα γίνουν μέσω της Ηλεκτρονικής Γραμματείας στη διεύθυνση https://progress.upatras.gr. Θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση από τη Γραμματεία για τις δηλώσεις μαθημάτων.

Τέλος, σας υπενθυμίζουμε τις αποφάσεις της υπ’ αριθμ. 10-4/7/2017 συνεδρίασης της Γ.Σ.Ε.Σ.:

1. Ανανεώσεις εγγραφών και δηλώσεις μαθημάτων  χειμερινού εξαμήνου 1/9/2017 - 30/9/2017.
  2. Ανανεώσεις εγγραφών και δηλώσεις μαθημάτων  εαρινού εξαμήνου 1/1/2018 - 31/1/
  3. Για όσους ΥΔ έχει οριστεί ΤΣΕ πριν την 1/1/2017 και δεν είναι υπό αναστολή, κατάθεση ετήσιων εκθέσεων προόδου 10/7/2017 - 30/9/2017. Οι ΥΔ για τους οποίους  έχει οριστεί ΤΣΕ μετά την 1/1/2017 δεν υπάρχει υποχρέωση κατάθεσης ετήσιας έκθεσης προόδου  εντός του 2017.
  4. Για τους ΥΔ οι οποίοι έχουν εγγραφεί πριν την 01/01/2017 και δεν έχει ορισθεί ακόμα ΤΣΕ, δίνεται αποκλειστική προθεσμία μέχρι 30/09/για ορισμό ΤΣΕ. Σε διαφορετική περίπτωση, το Τμήμα θα προχωρήσει χωρίς νέα ενημέρωση στη διαγραφή των.
  5. Για ΥΔ οι οποίοι έχουν εγγραφεί μετά την 01/01/2017 έως και την 31/08/2017 και για τους οποίους δεν έχει ορισθεί ΤΣΕ, δίνεται αποκλειστική προθεσμία μέχρι 15/12/2017 για ορισμό ΤΣΕ. Σε διαφορετική περίπτωση, το Τμήμα θα προχωρήσει στη διαγραφή των.
  6. Για ΥΔ που έχουν τεθεί σε αναστολή της ιδιότητας του ΥΔ λόγω μη κατάθεσης όλων των μέχρι σήμερα απαιτούμενων ετήσιων εκθέσεων προόδου, κατάθεση των εκκρεμών ετήσιων εκθέσεων προόδου μέχρι 20/9/2017.

--------------------------------------------------------------------------------

Πανεπιστήμιο Πατρών

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών

Γραμματεία

Τμήμα Μεταπτυχιακών και Διδακτορικών Σπουδών

Τηλ. 2610996422

e-mail:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

-------------------------------------------------------------------------------